Pierwsza miłość i młodzieńczy bunt

Miłość potrafi obrócić całe dotychczasowe życie do góry nogami. Jest niezwykłą przygodą, która zabiera w nieznane i nikogo nie pozostawia obojętnym. Doskonale opisał to Mårten Melin w swojej książce dla nastoletnich czytelników. Chłopiec z lasu jest wzruszającą i pełną emocji opowieścią o pierwszej miłości, drżeniu serca, pocałunkach, a także o młodzieńczym buncie i braku wspólnego języka z rodzicami. Przejmująca historia, która ukazuje życie z punktu widzenia niezrozumiałych przez nikogo nastolatków.

Drżenie serca i tajemniczy młodzieniec

Zbliżają się trzynaste urodziny Mony. W jej mniemaniu oznacza to niemal wstąpienie w dorosłe życie, w którym może być niezależna i kroczyć własnymi ścieżkami. Korzysta z upalnych dni lata pływając w pobliskim jeziorze. Każdego dnia odnajduje tam spokój i ochłodę. Sielankową monotonnie przerywa przybycie tajemniczego chłopaka, który zasiadł na pomoście i z lękiem wpatruje się w taflę wody. Ma skołtunione włosy i brudne paznokcie, co kontrastuje z jego jasnozielonymi oczami i przenikliwym spojrzeniem. Mona zafascynowana tajemniczym chłopakiem, postanawia lepiej go poznać i próbuje nawiązać nić porozumienia. Chłopak jest nieśmiały i małomówny, a przy tym niepokojąco dobrze orientuje się w sytuacji dziewczyny. Skąd w ogóle znał jej imię? Mona nie może przestać o nim myśleć i z niecierpliwością wyczekuje kolejnych spotkań. Musi znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania. Kim jest zielonooki chłopak? Dlaczego przesiaduje nad jeziorem i nigdy nie wchodzi do wody? Czemu przybywa w pochmurne dni, kiedy zanosi się na deszcz? Czego może od niej chcieć? I najważniejsze: czemu serce Mony tak dziwnie drży, kiedy myśli o chłopaku?

Autor wzruszających historii

Mårten Melin jest szwedzkim autorem, który specjalizuje się w pisaniu bajek i powieści dla dzieci i młodzieży. Wykorzystuje swoje zainteresowania do udzielania młodym czytelnikom odpowiedzi na najczęściej dręczące je pytania i opisując prawdziwy świat. Nie pomija trudnych zagadnień i nie ukrywa nic przed młodzieżą. W humorystyczny i prawdziwy sposób tłumaczy funkcjonowanie społeczeństwa, opisuje emocje oraz porusza problemy z komunikacją dzieci i ich rodziców. Mårten Melin z zawodu jest bibliotekarzem i uwielbia książki. Prowadzi warsztaty pisarskie i jest częstym gościem w szkołach, gdzie opowiada o swoich książkach i pomaga uczniom lepiej zrozumieć pojawiające się w ich życiu emocje. “Chłopak z lasu“ jest drugą książką autora. Jego debiutem literackim jest “Trochę więcej niż uścisk“, dosadnie opisujący pierwszą miłość. Mimo skromnego dorobku literackiego, powieści autora zostały wielokrotnie wyróżnione.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com